Улюблена Павлова
Вперше я навіть не спробувала, а побачила Павлову на фото в інстаграмі і зрозуміла, що це щось чудове. Те саме кохання з першого погляду.
Меренга в Павловій незвичайна - в ній чарівно поєднується хрумка скоринка і ніжне суфле всередині. Все це доповнюється вершковим кремом на основі маскарпоне та щедро прикрашається ягодами ✨. На смак - як вершкові хмари із фруктовою кислинкою:)
Пеку її завжди з величезною радістю. А вже прикрашати Павлову, продумую найкращі колірні та смакові поєднання – для мене особливе задоволення.
Підготовка
Павлова не найпростіший десерт. І тут варто трохи підготуватись. Адже навіть від виду цукру може залежати результат.
Але я вас не лякатиму, насправді трошки вправності, і все неодмінно вийде.
Схема така – ретельно збити білки до стійких піків. ➡ Запекти меренговий корж у духовці. ➡ Остудити. ➡ Приготувати крем (ось це найпростіша частина).➡ І, нарешті, прикрасити фруктами.
Готові? тоді поїхали.
Меренга
- Для початку потрібно дуже акуратно відокремити білки від жовтків. Збиватимемо їх в ідеально чистій знежиреній мисці.
Якщо в білки потрапляє жир, залишки жовтка або шматочок шкаралупи, білки можуть не збитися.
2. Починаємо збивати білки на середній швидкості, і коли вони добре спіняться, збільшуємо швидкість міксера до високої і поступово і дуже повільно по столовій ложці додаємо цукор. Зазвичай, щоб добре збити білки, потрібно не менше 10 хвилин. І тут дуже важливо знайти найдрібніший цукор, який ви тільки зможете. Мій ідеальний варіант – англійський caster sugar, який виглядає як сіль дрібного помелу. З ним виходять ідеальні Павлови. Але його, звичайно, не так просто дістати. Тому шукайте у магазині максимально дрібний цукор.
3. Збиваємо до впевнених піків. Якось я бачила такий спосіб перевірки – перевернути миску з меренгою. Якщо з нею нічого не відбувається і вона тримається однією густою масою - меренга готова.
Але тут важливо і не перезбити білки, щоб збита маса не стала пухкою та пористою. Меренга має бути гладкою та блискучою.
4. Наприкінці додаємо в меренгу 1 ст.л. кукурудзяного крохмалю, 1 ст.л. яблучного оцту та ванільну есенцію.
Люблю додавати ще чайну ложку рожевої води або Fleur d'Orange.
5. Ще раз вмикаємо міксер на низькі обороти, буквально на 20 секунд, щоб просто перемішати крохмаль і все, що ми додали.
6. Деко застилаємо листом пергаменту. Щоб він не відставав від дна, наносимо пальцем трохи меренги під пергамент.
7. Щоб акуратно і рівно викласти меренгу у формі кола, беремо тарілку та обводимо її контури. Зазвичай я малюю коло діаметром близько 20 см.
8. Тепер у це обведене коло викладаємо меренгу та розрівнюємо її лопаткою. Рухи знизу вгору, утворюючи красивий рельєфний край. Основа Павлової - це свого роду "гніздо", тому зверху робимо поглиблення, в ньому буде крем.
Не намагайтеся досягти ідеальної форми, у процесі випікання вона все одно трохи змінюється.
Випікання
Для Павлової дуже важливо знайти правильну температуру. Справа в тому, що вона повинна як меренга висушуватись у духовці при низькій температурі, але при цьому не пожовтіти, не опасти і не покритися лусочками. Це в ідеалі.
Отже, спочатку розігріваємо духовку до 130-140 градусів. Потім ставимо Павлову і зменшуємо температуру до 100 - 105 градусів. Тут все залежить від особливостей вашої духовки. Спочатку я часто пекла на 100 градусах, як рекомендують, і вона у мене просто в якийсь момент падала. Таким чином, я знайшла для себе ідеальний варіант – 105 градусів. За 110 моя Павлова вже починає жовтіти. Що, до речі, не так уже й погано. У неї виходить такий приємний карамельний відтінок.
І не засмучуйтесь, якщо щось піде не так, з'являться тріщини, лусочки чи меренговий корж у процесі випікання впаде.
Після прикраси всіх цих недоліків може бути взагалі не видно. Смачно буде у будь-якому випадку.
Такого розміру Павлова дбає в духовці 2.5 - 3 години. Важливо не діставати її відразу, а залишити її всередині до повного остигання духовки.
Я зазвичай готую її ввечері з розрахунком на завтрашній день. Вимикаю після 3-х годин сушіння і залишаю до ранку, не відкриваючи дверцята духовки.
Крем
Мій улюблений вершковий крем. Робиться дуже просто, але тут теж важливо не перезбити маскарпоне, він досить примхливий.
- Отже для початку збиваємо жирні вершки з цукровою пудрою, поки вони не загуснуть (швидкість вища за середню)
2. Додаємо в кілька прийомів пачку маскарпоне, і тут продовжуємо дуже акуратно збивати на невисокій швидкості, щоб просто втрутити маскарпоне в вершки. Намагайтеся, щоб не було грудочок.
3. Повинен вийти досить щільний густий крем. Наприкінці додаємо в нього трохи лимонного соку, цедри та ванілі. Люблю цю фінальну кислинку.
Пркрашаємо!
Прикрашаю Павлову завжди перед подачею.
Це той десерт, який не довго чекатиме. Але сам процес досить простий і швидкий, так що не завдасть вам клопоту, швидше більше задоволення.
Наносимо на корж зверху весь крем, тут можна не досягати якоїсь особливої акуратності. І зверху прикрашаємо улюбленими ягодами.
Прекрасная!
Бездоганно!
І неймовірно смачно!
Ларусь, дякую! Ти маєш її зробити, точно вийде:)
Загорелась приготовить Павлову 🙂 спасибо за рецепт, Тоня ❤
Пожалуйста! Я уже готовлю вторую версию:)
Облизываюсь ! Очень красиво , Тоня !Спасибо, что поделилась .
Рада делиться красотой:)
Испекла Павлову впервые и она вышла идеальная. Отличный рецепт, очень подробный! Спасибо за вдохновение и радость❤️
Инна, твоя Павлова – волшебна! Горжусь:)