Вверх
Copyright 2020 © Все фото на сайте сделаны автором и не могут быть использованы без его согласия.

Масло гхі

Інгредієнти:
  • Все, что нужно:

Не уявляю свого життя без масла гхі! Немає нічого спокусливішого за його горіхово-карамельний аромат.

З того часу, як моя колега Іра, яка захоплюється здоровим харчуванням, поділилася зі мною баночкою такого масла, а заразом і рецептом, я готую його постійно.

Гхі - різновид очищеного топленого масла. Не уявляю собі ранкової каші без ложечки гхі. І всі свої ранкові сніданки: омлети з овочами, млинці, сирники, оладки і таке інше – готую лише на ньому.

Не дарма в аюрведе олію гхі називають рідким золотом.
По-перше, гхі не містить лактози та казеїну, тому легше засвоюється організмом і підходить людям з непереносимістю лактози.

По-друге, воно ідеально підходить для гасіння та смаження, тому що його точка кипіння становить аж 220 градусів. Що набагато вище, ніж у інших олій, на яких ми звикли смажити.

По-третє, гхі – натуральне джерело жирних кислот омега, вітаміну K, А, Е, D.

До того ж воно має ні з чим не порівнянний смак і шалено приємний карамельний аромат, з горіховим відтінком.

Метод завжди той самий: масло повинне повільно кипіти на слабкому вогні, у процесі чого з нього випаровується вся вода. Лактозний цукор, той самий, який надає очищеному маслу солодкуватий присмак, розтоплюється і набуває золотистого кольору. Осад проціджується через сито і виходить чиста олія. Простіше не буває, погодьтеся.

Отже, беремо сотейник або каструлю з товстим дном і висипаємо в неї нарізане великими кубиками вершкове масло. Я зазвичай навіть не ріжу, просто кидаю пачки цілими.

Краще робити за раз не менше 500 г. Моя звичайна порція – 3 пачки по 200 г. Для зйомок цього рецепту я використовувала 2 великі по 400 г кожна.

Чим якісніша олія, тим швидше вона витопиться, і тим більше буде вихід. Тому я беру олію 82.5%, але іншу я в принципі не купую.

Сотейник з олією ставимо на середній вогонь і чекаємо, поки вся олія розтопиться.

Після закипання, зменшуємо вогонь і тримаємо на невеликому нагріванні весь час, що залишився.

Спочатку олія почне пінитися. Піна спочатку перетвориться на білі пластівці, потім ці пластівці почнуть темніти.

Я не знімаю ці пластівці, вони поступово самі осядуть на дно і перетворяться на коричневий осад.

У мене на приготування йде близько години. Але все залежить від кількості олії та її якості. Тому орієнтуйтеся не на час, а на колір та осад.

У процесі з олії випаровується вся рідина і залишається лише чистий, бурштинового кольору молочний жир. Усі непотрібні домішки йдуть у осад.

Саме карамелізація осаду надає маслу такий приємний аромат.

Як тільки ви побачили, що осад на дні стає коричневого кольору, олія готова. Знімайте його з вогню та розливайте по баночках через невелике ситечко або марлю.

На цей раз я трохи перестарався і перетримала на вогні. Вийшла ось така насичена олія. Але після охолодження воно змінює колір на жовтий.

Правильно приготовлена ​​олія гі має мати золотистий колір, приємний горіховий аромат і бути абсолютно прозорим. Іноді на дні залишаються невеликі сліди осаду, це не страшно.

У процесі приготування олію можна ароматизувати якимись прянощами та травами. Мені подобається додавати в кінці щіпку fleur de sel або гімалайської рожевої солі.

Сlarified butter - це теж топлене масло, приготування таким самим способом,
але з меншим часом топлення (близько 20 хвилин).

У такому маслі теж не буде лактози та казеїну. Але воно не має такого вираженого карамельно-горіхового аромату.

Подписаться
Оповестить
guest
4 Comments
Старые
Новые Самые популярные
Inline Feedbacks
Посмотреть все комментарии
Marina
Marina
4 года до

Красиво і надихаюче! Як масло зберігається? І наскільки довго?

Nataliya
Nataliya
3 года до

О, вдруг прояснилась разница между просто топленым маслом и гхи! А то мне было неочевидно, я давно топленое использую в готовке, оно здесь в Германии в стандартном ассортименте супермаркетов, Butterschmalz называется. Обычно все шницели (и мясные, овощные) готовятся на нем.