Морквяно-горіховий торт
Морквяно-горіховий - один із найсмачніших і найулюбленіших мною тортиків. Така собі вічно-актуальна класика. Соковитий та вологий, при цьому з досить пористою повітряною текстурою, це торт прям не залишає байдужим.
Тісто робиться на раз-два-три, а найскладніше тут, мабуть, натерти майже півкіло моркви. Зате скільки корисної клітковини!
Якщо хочете більш корисний варіант, заміняйте частину борошна на спельтове або цільнозернове.
Я раніше збирала досить високий ошатний торт. Для цього потрібно було розділити тісто навпіл і випікати одночасно в двох однакових формах. Але зараз я вам хочу показати, як можна зробити все швидше і простіше, і випекти все відразу одним коржем.
Карамелізовані горішки
Ось цей крок я все-таки б не пропускала. Можна взяти і звичайні волоські горіхи, але я дуже рекомендую їх таки карамелізувати. Якщо ви не з'їсте їх відразу ж, то вони зроблять корж у рази смачнішим. Гарантую :) Повторюся, тут головне, не з'їсти їх до того, як вони потраплять у тісто :) Мені зазвичай доводиться буквально ховати їх від дітей. Встояти неможливо.
І не бійтеся цього слова, все дуже просто. Весь процес займе не більше ніж 10-15 хвилин.
- Беремо каструльку з товстим дном, насипаємо в неї 100 г цукру та 150 г попередньо обсмажених горішків (в духовці 140 градусів 10 хвилин).
- Доводимо цукор до кипіння, він тане і одразу стає коричневим.
- Швидко розмішуємо рідку карамель з горішками та висипаємо їх тонким шаром на поверхню, застелену пергаментом (або просто жароміцну дошку). Намагайтеся, щоб горішки не падали одним великим шматком.
- Коли горіхи трохи охолонуть і затвердіють, їх потрібно поламати на дрібніші шматочки.
Тісто
- Спершу натираємо моркву на тертушці. Дрібно, але не в пюре. Відтискаємо руками зайвий морквяний сік.
- Збиваємо на високій швидкості яйця з цукром до щільної пишної світлої маси (це займе до 5 хвилин).
- В окремій мисці змішуємо сухі інгредієнти: борошно, розпушувач, соду, сіль, корицю, мускат.
- У збиті яйця вливає олію (можна і звичайна соняшникова, але мені більше подобається з кукурудзяною або олією виноградних кісточок).
- Сюди ж натираємо лимонну або апельсинову цедру і видавлюємо трохи лимонного соку.
- Додаємо поступово борошно, добре вимішуючи тісто.
- Наприкінці відправляємо сюди моркву та горішки. Все ретельно вимішуємо і виливаємо у застелену пергаментом форму.
Якщо пекти одним коржом, то знадобиться форма побільше від 20 см. Якщо хочете високий тортик невеличкого діаметру, то це має бути 2 кільця або 2 форми близько 16 см кожна.
Випікання
Випікати при 180°С хвилин 40. Перевіряйте готовність дерев'яною паличкою. Якщо на ній залишаються сліди сирого тіста, ще трохи допікайте.
Готовий корж дістати, і перевернути на решітку. Дати охолонути.
Коржі, що охололи, замотати в харчову і прибрати в холодильник мінімум на пару годин (в ідеалі на ніч). Так коржі стануть соковитішими і вологішими.
Крем
Для крему просто збити разом крім-чіз з цукровою пудрою і вершками. Додати ваніль та лимонний сік з цедрою.
Збірка торта
Корж або два коржа (якщо ви пекли в менших формах) розрізати навпіл. Перемастити кремом. Дуже павуватиме сюди солона карамель, яку можна купити готову або приготувати з моїм рецептом.
Тоня, это один из моих любимых тортов! Спасибо за него! Вопрос 🙂 какой у тебя диаметр форм, в первом и втором варианте?